Batarya Problemleri?

admin 20/03/2017 4153 1 0

Batarya Problemleri?

Bataryanız %30-40 gibi aniden bitiveriyor mu? Bu yazıda yazdıklarımızla bu sorunu bir nebze olsun halledebilir,daha uzun bir süre bataryanızı performanslı olarak kullanabilirsiniz.

Her replika kullanıcısının sadece replikalarda olduğunu sandığı batarya problemlerini çözmeye çalışıyoruz ve çeşitli teknikler deniyoruz.alankapan.com olarak sizlere önereceğimiz bilgileri uygulamanız özellikle replika cep telefonlarında çok hızlı biten şarj problemlerini de ortadan kaldıracaktır.
Batarya Pil Resimlerialankapan olarak replika ve ya orjinal telefonlarda da görülebilen şarj problemlerine karşı önlemler almaktayız.Özellikle replika telefon satıcılarının pek dikkat etmediği batarya konusunda bazı iyileştirmeler yapıyoruz.

alankapan.com olarak repllika telefonlarda gözlemlediğimiz bir husus ,telefonlar ile gelen bataryaların aslında demo bataryalar olması.Bu bataryalar maalesef ki çok kalitesiz ,3-4 saat anca gidebilen bataryalar.Sanırım üreticilerin batarya konusunu ucuza maletmek için yaptıkları bir taktik bu.Yani batarya olayını tamamen son kullanıcıya bırakmış durumdalar.

 alankapan.com olarak şikayetler almamak adına bu işi müşteriye bırakmamaya çalışıyoruz.Bu da haliyle telefon fiyatlarına etki ediyor.
Bir firmanın çok kaliteli bataryaları kulanılıyor.Yani bataryalar değiştirilerek gönderiliyor,diğer batarya da yedek olarak yine kutu içine konuluyor.

alankapan.com olarak tüm yapılanlar bununla sınırlı değil elbet.Aslında sizlere telefon göndermeden evvel bir kaç işlemden daha geçiriyoruz.Bazen kargo paketlerinin bile yetişememesine neden olabiliyor. 

Batarya Kalibrasyon İşlemleri

Çoğu kullanıcının halen bilmediği bir batarya düzeltme muhabbeti.Bataryalar bir süre sonra performanslarını kaybedebilir.Ani şarj bitmeleleri gibi problemler kendini gösterir.Bu olay tüm orjinal ve replika cihazlarda görülen bir durumdur ve usta kullanıcılar Batarya Kalibrasyon işlemlerini yapmayı bilirler..

Batarya Kalibrasyon Nasıl Yapılır?

Batarya kalibrasyon sanıldığı kadar zor olmasa da telefonlarda root gerektirdiği için ilk başlarda zormuş gibi gelebilir. Tüm mesele Android İşletim sisteminin root kısmında gizli olan Baterystats.bin dosyasının zamanla performansı düşen uzun zamandır kullanılan ve ya fabrikasyon çıkışı sırasında yanlış kodlanmış bilgiler ile bozulmasından ileri gelmektedir.

Batarya Kalibrasyon işlemi aslen bu dosyanın silinmesinden ibarettir. Fakat bunu da belli başlı kurallara uyarak yapmanız gerekmektedir.

Batarya Kalibrasyon İşlemlerinde Dikkat Edilecek Hususlar?

  1. Telefonunuz mutlak rootlu olmalıdır. Telefona nasıl root atacağınızı youtubede bir çok videoda izleyebilirsiniz.
  2. Telefonunuzu %100 Şarj etmelisiniz.
  3. Baterystats.bin dosyasını silmelisiniz. Android programlardan "Batery Calibration" bu işlemi otomatik yapmaktadır.Root Explorer Kullanıcıları ise data/system/baterystats.bin yolunu takip ederek baterystats.bin dosyasının üzerinde uzun süreli basarak silme işlemlerini gerçekleştirebilirler.
  4. Baterystats.bin dosyası silindikten sonra telefon %100 şarjda iken aniden kapatılmalıdır.Programlar bunu otomatik yaparlarken manuel silinmede bunu kendiniz yapmalısınız.
  5. Telefon Kapalı iken iyice şarj edilmeli, arada bir 15 dakika şarj çıkarılıp telefon dinlendirilip tekrar şarj takılmalıdır. Bunu devamlı yapmayınız çünkü bataryanızın ömrünü tüketebilirsiniz.
  6. Tüm bu işemleri yaptıktan sonra Telefonunuzu açınız ve hiç bir şekilde kapatmayınız. Youtubeden uzun süreli bir video açınız,telefonunuzun ışığını sona kadar açınız,GPS gibi aygıtları devreye sokunuz. Telefonunuzun şarjını sonuna kadar bitirmeniz gerekiyor. Kesinlikle bu esnada telefonu kapatmayınız.Bırakın %0 olup kendi kendine kapansın.
  7. Telefonunuz kendi kendine kapandıktan sonra kapalı halde 2-3 saat kadar şarjınızı fulleyiniz.. Sonra telefonu açıp kullanabilirsiniz. Şanslıysanız bataryanız eskisine göre çok daha iyi performans gösterecektir.

Kısaca, tüm bu işlemler ile sildiğimiz baterystats.bin dosyasının yeniden sağlıklı bir şekilde oluşmasını sağlıyoruz.

Etiketler: Replika Cep Telefon Batarya problemler çözüm

Yorum Yaz

Dubai Kore Çin Hangisi


31800 1 5

Aslında replika kopya cep telefonlarını kimler üretiyor? Kafalar iyice çorba oldu. Kimisi Kore Malı sattığını iddia ediyor kimisi Çin malı. Kimisi Duabi Malı telefon sattığını idda ediyor kimisi de Vietnam... Peki olayın aslı nedir?

devamını okuyayım...