Replika Sar Değerleri

admin 20/03/2017 3234 1 0

Replika Sar Değerleri

Nedir bu kardeşim SAR değeri muhabbeti.. Teknolojiye Atarlanan Adam birşeyler demesi ile millet emanetlerinden korkmaya başladı.İyi de reklam oldu hani...
Eskilerde çinlilerin merdiven altı telefon üretim tezgahlarında üretilen ucuz java telefonlardaki SAR değeri yüzünden kulaklarımız çınlar,başımız ağrımaya başlardı.Hele ki tuşlu telefonlarda SAR üreticinin umrunda bile olmazdı.
Taa ki o zamanlardan başlayan bu sar değeri muhabbetleri haklı olarak replika olarak tabir ettiğimiztüm kopya çin telefonları içinde geçerli oldu.
Replika Telefonlarda SAR değerleri
Fakat gücünü kopya telefonlarla iyice pekiştiren bir firma ortalığı kasıp kavurmaya devam ediyor.O firma MEDiATEK...

Bir çok orjinal telefon içinde işlemci,ram ve mobil ekran kartı gibi donanım tedariği sağlayan bu firma hiç şüphesiz ki ucuz ürün pazarının en baba donanımlarını üretmektedir.

Bugün bile bir çok telefon ve tabletlerde bu firmanın işlemcilierinin adını sık sık duyuyorsunuzdur.

Bugün Türkiye'de Casper , General Mobil gibi markalar bu firmanın işlemci,ram mobil ekran ekran kartı konfigrasyonlarını kullanıyorlar.

Şimdi bizi ilgillendiren kısım ise aynı donanımı kullanan replika diye tabir edilen kopya cep telefonlarının sar değerleri acaba bu telefonlardan daha mı yüksek?
SAR dediğimiz yüksek orandaki frekans acaba telefonun hangi donanımından dolayı ortaya çıkıyor? Bunların hepsi aynı yerde üretilmiyor mu sonuçta?

Kavramlar kamaşasında elbette aklımız karışıyor.Zaten amacımız "Aman orjinal telefon almayın,pahalı" demek değil.

Ama şu bir gerçek ki İşlemci,Ram,Mobil ekran kartı gibi donanım konfigrasyonları gibi aygıtları hazırlayan bir firmanın ürünlerini orjinal telefon da gördüğümüz zaman SAR değeri düşük,sırf dış kasasını aynı yaptı diye replika telefonda yüksek göstermek mantıksızlık değil mi?

Eski yıllardaki java türü replika telefonlardaki SAR muhabbetini anlarım da,yıl 2015 ,bu devirde çıkan iyi kalitedeki replika telefonlardaki SAR muhabbeti çılgınlığını anlayamam..
Uzun lafın kısası...
Replika telefonlarda SAR Muhabbeti bitmiştir.Herkes evindeki Modem ve elektro fırın gibi cihazlarına dikkatlice baksın ve bunların yanında daha dikkatli olsun.Çünkü normalin 10 katı büyüklüğünde.
Teknolojiye Atarlanan Adam lakabı ile teknolojiden bihaber insanları, sırf muhabetleri eğlenceli diye kendilerine ikon yapan yurdum ergen gençlerine tavsiyem...
Her gördüğü replika telefonun sorusunun altına beyni yokmuş gibi iki de bir TAA öyle dedi,TAA şöyle dedi diyerek biat eden gençlik ! huuu size sesleniyorum...
Çükünüz düşmesin emiiiii!

Etiketler: Sar manyetik radyasyon

Yorum Yaz