Replika Ne Demektir?

admin 20/02/2016 1514 0 0

Replika Ne Demektir?

Replika,birebir benzer anlamına gelmekte olup,ingilizcede (replica) kopya anlamına gelmektedir.
Replika ürünler genelde sanatsal çalışmaların bulunduğu sergilerde,mücevherat takımlarının sergilerinde ve bunun gibi kıymet ihtiva eden tüm ortamlarda orjinal çalışmalara zarar gelmemesi için birebir tasarlanan çalışmalardır.


Bizim telefon ve ya saat replikaları olarak tanımladığımız ritüalitede ise birebir olarak bir başka telefon üretim fabrikasında imal edilmiş,fakat orjinal kasalar içine gömülmüş cihazlar olarak akla gelir.


Bu tarz cihazlar maket düzeyinde kalandan tutunda,tamamen birebir olarak da imal edilebilir.
Bunlardaki fiyat politikası sistem cihaz donanım özelliklerine göre değişebilir.Bugün bir çok replikasyon cihaz alan kullanıcıların çoğunun şikayet ettiği konu aslen ucuz replikasyon cihazlarına yönelmelerinden kaynaklanmaktadır.


Bir çok telefon satışı yapan satıcının eksik donanım bilgisi,kararlı gözlemsel başarısızlığı neticesi ile,her android ürünü mükemmel cihaz olarak gören anlayış sebebi ile bir çok kulllanıcı yanıltılmakta ve gerçek replika,birebir ürün satanlar da zan altında kalmaktadır...
"Abijim bu cihaz feysbuk,tvitere giriyo,daha ne istiyon" diyen satıcı anlayışı ile satış yapanların sebebi ile Replikasyon Cihazlar kullanıcılar tarafından kötü bir önyargı ile karşılanmaktadır..


Düzgün bir satıcı ile temasa geçenler bu devirde şanslıdırlar...
Nasıl ki ferari almak şahin parası ile mümkün değilse,iyi bir cihaza,özellikle replika cihaza sahip olmak maalesef mümkün değildir... 200-300 TL gibi cihazların bugün 4 çekirdek 2 GB Ram li diyerek piyasada dolaşması satıcıların da düzenbazlığından kaynaklanmaktadır...


Fakat bu satıcılar yüzünden işini doğru dürüst yapan üç beş firma da zan altında kalmakta ve zararlara uğramaktadır...

İyi bir Replika Cihaz gerçeğine en çok yakın olandır.Kasma donma yapan bir cihaz asla verimli değil,ve amacından uzaklaşmış işin rengi para yolmaya çıkmıştır..

Replika cihazlar,ucuzluğu sebebi ile tercih edilmektedir ve gereksiz özelliklere boşa para vermemek demektir.
İyi bir replika cihaz ile orjinal cihazlarda yapılagelen tüm uygulamalar büyük çoğunlukla çalıştırılabilir.

Replika Cihaz alanlar bu tür konularda kabullenerek alışveriş yaparlar ve kendilerine sunulan özelliklere ücret vermek isterler.İşte burada satıcının dürüstlüğü çok çok önemlidir.Cihazların eksik,fazla yönlerini tamamen söyleyebilen satıcılar nadiren bulunur.

Müşterilerin bu konularda dikkatli ve bilinçli olmaları gereklidir..
 

Etiketler: replika replica kalite anlam mana

Yorum Yaz

MTK 6580 İşlemcisi de Ne?


4113 0 0

Habersiz bir şekilde sessizce ortaya cıkıveren 4 cekirdek islemciyi ureten sirket elbet de Mediatek,fakat halen MTK 6580 ozellikleri tam bilinmemektedir, ancak seri numarası dayanarak,bazı bilgiler edinilebilmiş durumda. MTK 6582 işlemcisine benzer o gosteren bu işlemci MTK 6582 işlemcisinde var olm

devamını okuyayım...