Sahibinden.Com HOBAA!

admin 20/03/2016 1587 0 0

Sahibinden.Com HOBAA!

nitelikli-dolandirici-karikaturSahibinden.Com üzerindeki bazı satıcılara hiç dikkat ettiniz mi? Nasıl da abartılı ilanlar vererek satışlar yapabiliyorlar,müşterileri gerçekler ile yüzleşince nasıl cevap verebiliyorlar inanın merak ediyoruz.

Sahibinden.com sitesi binlerce kişinin uğrak yerlerinden olan çok çeşitli ürünler bulabileceğiniz bir alışveriş sitesi.Hiç lafı dolandırmadan konuya gireceğim.

Böyle bir site olur da memleketimizin dolandırıcıları ve ya uyanıkları boş durur mu?

Yok hayır!

Buralardan alışveriş yapıp da canı yananlar bize çemkirmese hiç kafaya takacağımız yok.Lakin 350 TL ye MTK 6592 satanlar mı dersiniz,2 GB Ram 32 GB hafızaya sahip Amoled !  ekranlı telefonlar satanlar mı dersiniz... ? Ohoooo neler var neler...

Bu kişilerden alışveriş yapanlar soluğu bizim sosyal ağlarda alıp bize çemkirdikleri zaman sinirlerimiz zıplıyor.

Karşı koymak,bunları deşifre etmek istediğimizde bu tarz ürünler satanlardan çeşitli tehditler almaktayız. Maaalesef bu tehditler bizi mali yönden etkileyebilecek kadar kuvvetli tehditler... Hakkımızda asılsız ihbarlar,sahte alışveriş hikayeleri gibi gibi gibi gerçek olmayan hadiseler ile müşterilerimizin kafalarını karıştırmak.... 

Nitekim sitemizde de buna benzer şikayetleri olanlar var zaten bir makalemiz ile konuya değindik.İsteyenler okumak için tıklasınlar.

O sebepten bugün burada isim vermeden bu tarz ilanları anlatacağız ki sizler zaten bu tarz ilanlar ile karşılaştığınızda bizleri hatırlayacaksınız.

 • Kesinlikle GET yani Güvenli Elektronik Ticaret Sistemini kullanmazlar...Keşke Hiç Büyümeseydik Karikatür
 • Bu makalenin yazıldığı tarihte 2 GB Ram ve üstü hiç bir replika Türkiye"ye giriş yapmamıştır ve uzun sürede girmeyecektir. 
 • Bu makalenin yazıldığı tarihte 16 GB lik hafızaya sahip replika ürünler Türkiye"de satılmamaktadır.
 • Ürünü yurtdışından getirtiyoruz masallarına inanmayın.Alayı aynı toptancıdan alıyor. (alankapan.com ve bir kaç siteyi daha hariç tutuyoruz..)
 • Heleki 350 TL gibi rakamlarla yukarıda sayılanları vaat eden ilanlar görürseniz hemen oradan uzaklaşın,inanmayan parası olan denesin,gününü görsün.
 • Replika cihazlarda yine 350 TL gibi rakamlara telefon satıp 2 yıl garanti vermek bir ütopya bir hikayedir.
 • Güvenlir olmak -ancak- müşteriler tarafından verilen bir onurdur.Eğer bir satıcı kendini çok fazla övüyorsa oradan uzaklaşın...
 • Eğer çok fazla abartılı bir ilan görürseniz ve fiyatı da çok ucuz ise iki kere düşünün.
 • Kapıda kontrollü teslimat diye bir seçenek var.Bu seçeneği kullanmayan,unuttum diyen her satıcıdan kaçın.
 • Ürün aldınız,kapınıza gelen memur kontrollü teslimat olmadığı için haliyle açtırmayacaktır."Siz alın,gerekirse biz geri alırız" diyen satıcıdan acilen uzaklaşın ve o paketi almayın.
 • Aynı şekilde TV Radyo ve ya internet gibi mecralardan aldığınız ürünler içn de kontrollü teslimat seçeneğini kullanın. Eğer paketi açtırmıyorlarsa klazık yemek üzeresiniz,kaşınmayın.
 • Ürün kargo geldi.Kontrol edemiyorsunuz.Caymak istiyorsunuz. Satıcıdan gelen hiç bir tehdit dolu sözlere,mesajlara tamah etmeyin,size sıraladığı sözde kanun maddelerini sallamayın.Yok öyle birşey.Rahat olun. Kanun sizden yana...  Devamı gelecek........

Etiketler: sahibinden dolandırıcılar sahte ilanlar

Yorum Yaz