Bilgi
Ara

Xiaomi

..
1

₺950,00

Xiaomi Red Mi Note 6 Siyah 64 GBXiaomi Redmi Note 5 Pro'nun üzerine oldukça yenilik katılarak ortaya..
1

₺1.250,00

..
0

₺1.075,00

Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)

Xiaomi

Xiaomi, 2010 yılında Çin’de kurulmuş olan teknolojik ürünler üreten bir firmadır. Firmanın kurucusu ve CEO’su Lei Jun’dur. Kendisine “Çin’in Steve Jobs’u” denilmektedir. Bunun sebebi ise Steve Jobs gibi ürün tanıtım toplantılarında dikkat çekici sunumlar yapması ve ilk başlarda onun gibi giyinmesi diyebiliriz. Yarattığı telefonlar da tıpkı Apple ürünü olan iPhone, iPad gibi kusursuz ve tam anlamıyla kullanıcı dostudur. Bu arada Lei Junşu an Çin’in en zengin 23.kişisidir.

Şu an itibariyle Xiaomi de 3000’e yakın kişi istihdam edilmektedir. XiaoMi’nin anlamı “Küçük Prinç” demek. Belirtmek gerekir ki firma akıllı telefon  piyasasına ilk olarak Android için kendi ürettikleri özel bir Rom olan MIUI ile giriş yaptılar. Bu Rom, Android’in karışık arayüzünden insanları kurtararak IOS’a yakın bir arayüz sundu. Şu an dünyada en çok kullanılan custom romların başında Miui bulunmakta.

Firmanın şu ana kadar ürettiği 5 adet akıllı telefonu, 2 adet televizyon, kulaklık, tablet ve router gibi ürünleri var.

Telefonları sırasıyla şu şekilde:

1-   Xiaomi Mi1

Xiaomi M1S

2-   Xiaomi Mi2

Xiaomi Mi2A

Xiaomi Mi2S

3-   Xiaomi Mi3

4-   Xiaomi RedMi 1

Xiaomi RedMi 1s

5-   Xiaomi RedMi Note

Yakın zamanda Xiaomi Mi3s’i tanıtacak olan firmanın 1 sene içerisinde de Xiaomi Mi4 telefonunu tanıtması bekleniyor.

Xiaomi’nin dünyada dikkat çekmesini sağlayan en büyük hareketi ise Google’ın Android bölümünün başkan yardımcısı olan Hugo Barra’yı transfer etmesiydi. O ana kadar Çin dışında belirli çevrelerde tanınsa da Hugo Barra ile tüm dikkatler üzerine çekildi. Şu ana kadar ürettikleri düşük fiyatla maksimum performanslı telefonları ile Samsung, Apple, Sony gibi firmaların korkulu rüyası olan Xiaomi 2014’ün sonuna doğru Türkiye piyasasına da gireceğini duyurdu.

Okumanız Gereken Son Makaleler

Ürün Yorumları